Zapraszamy do udziału w obozie wakacyjnym organizowanym przez Kościół Ewangelicznych Chrześcijan. Poniżej plakat + informacje.

termin: 04-11 lipca 2014
zapisy: adriana.szewczyk@palacsieniawa.pl

Wakacje w Pałacu Sieniawa – Hotel

koszt noclegu z wyżywieniem (2 posiłki) za osobę 75zł,

http://www.sieniawa.net/

Na terenie pałacu:

– Park
– 2 nowoczesne korty tenisowe z nawierzchnią tartanową, ogrodzone z oświetleniem halogenowym,
– Pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki z nawierzchnią tartanową, z oświetleniem halogenowym
– Sala Klubowa Winston Churchil (bilard, szachy, TV),
Rowery

Miasteczko leży nad brzegiem rzeki San

Propozycje zorganizowanego czasu wolnego:

Wycieczka 1 Łańcut:
Zwiedzanie Zamku w Łańcucie –
http://www.zamek-lancut.pl/pl/
zwiedzanie zamku, stajni i wozowni, oranżeria, storczykarni,
spacer po parku zamkowym
http://www.sieniawa.net/przewodnik_po_okolicy,lancut_i_okolice.html

Wycieczka 2 Lwów:
Lwów Ukraina – trasa z Sieniawy 135km, czas dojazdu ok. 2h w jedną stronę:
przykładowa wycieczka po lwowie:
Udaliśmy się do Teatru Wielkiego Opery i Baletu, aby obejrzeć wspaniałe wnętrze tego obiektu, jedno z największych atrakcji turystycznych. Projekt teatru wykonał prof. Zygmunt Gorgolewski, który osobiście kierował budową. Uroczyste otwarcie odbyło się w 1900 r. w obecności m.in. gości honorowych – Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Henryka Siemiradzkiego. Poświęcenia gmachu dokonał lwowski arcybiskup katolicki obrządku ormiańskiego Izaak Mikołaj Isakowicz. Podziwialiśmy nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwo. Widownia mieści 1200 osób. Przewodniczka zwróciła naszą uwagę na dwie reprezentacyjne loże prosceniowe pierwszego piętra: cesarską i marszałkowską, z salonami i odrębnymi toaletami (do loży cesarskiej prowadziło osobne wejście). Główna kurtyna jest arcydziełem artysty-malarza Henryka Siemiradzkiego.
Po obiedzie zachwycaliśmy się Starym Miastem i Rynkiem – centralnym placem Lwowa. Dookoła Rynku wznoszą się 44 kamienice prezentujące wszystkie style od renesansu po modernizm. Wśród nich szczególną uwagę zwróciliśmy na renesansową Kamienicę Królewską zbudowaną w 1580 r., będącą później w posiadaniu króla Jana III Sobieskiego, który przebudował ją na pałacową rezydencję z okazałymi komnatami i salą audiencjonalną. (Pomnik króla po II wojnie światowej przeniesiono ze Lwowa do Gdańska). Kamienica nr 9 to były Pałac Arcybiskupi. Gościli w nim m.in. Władysław II Jagiełło z Jadwigą, Na I piętrze tej kamienicy 10 listopada 1673 r. zmarł król Michał Korybut Wiśniowiecki. W kamienicy nr 36 mieszkał w książę Józef Poniatowski, gdy był oficerem austriackim.
Doznane wrażenia na Starym Mieście, zostały jeszcze pogłębione, gdy ujrzeliśmy majestatyczny pomnik Adama Mickiewicza. Spośród wielu pomników naszego wieszcza wystawionych kiedykolwiek przez Polaków, chyba najciekawszy i najbardziej udany jest monument stojący do dzisiaj właśnie we Lwowie. Jego kompozycja jest podobna do warszawskiego pomnika króla Zygmunta III Wazy. Uroczystość odsłonięcia nastąpiła 30 października 1904 r. Kolumna ma 21 m wysokości, figura poety 3,30 m, (sama kolumna z napisem ADAM MICKIEWICZ waży 16 ton). Płomień znicza wieńczącego monument jest pozłocony, front pomnika zwrócony w najbardziej ruchliwą stronę pl. Mariackiego, w kierunku hotelu Europejskiego. Cieszy nas fakt, że mimo wielu burz i wojen, które przetoczyły się przez Lwów od 1904 r. pomnik największego polskiego poety dotrwał nietknięty do naszych czasów. Pod kolumną Mickiewicza wielokrotnie odbywały się różne uroczystości i wiece. Szanowany przez nas Kaszubów, generał Haller podczas swojej wizyty we Lwowie również przybył tutaj złożyć hołd poecie.